Individuele ondersteuning

Productgroep Maatwerkvoorziening

Beeldindicatoren

Metingen 31-12

Streefw.

2020

2021

2022

2023

2024

2025

2027

Gemiddelde schuldenlast

-

70.000

44.500

55.320

60.217

24.070

n.v.t.

Kosten woon-, rolstoel-, vervoersvoorzieningen sociaal domein

-

2.004.013

2.213.182

2.588.954

3.170.548

3.068.850

n.v.t.

Aantal inwoners met een indicatie begeleiding Wmo per 10.000 inwoners

96

102

101

100

111

122

n.v.t.

Aantal ambulante trajecten in het kader van slachtofferschap van geweld in een afhankelijkheidsrelatie

50

52

31

27

41

119*

n.v.t.

* De cijfers over 2025 betreffen Ede en West Veluwe Vallei gezamenlijk, terwijl de cijfers van 2020 t/m 2024 gaan over alleen Ede. In 2025 is in Ede sprake van 58 ambulante trajecten in het kader van slachtofferschap van geweld in afhankelijkheidsrelaties, waarvan 37 volledig ambulante trajecten en 21 ambulante analysetrajecten.

Aantal dak- en thuislozen in gemeente Ede dat gebruik maakt van opvang

124

123

127

136

137

138

n.v.t.

Indicaties MO-ZIN in kalenderjaar. Nachtopvang is niet meegenomen in deze indicator.

Aantal dak- en thuislozen dat gebruik maakt van de (passanten)nachtopvang (aantal unieke personen)

-

-

-

-

-

200

n.v.t.

Effectindicatoren

Metingen 31-12

Streefw.

2020

2021

2022

2023

2024

2025

2027

Percentage jongeren met jeugdhulp (tot 18 jaar)

12,20

12,20

12,18

12,9

13

13,4

13

Depla-indicator. Percentages op basis van facturatiegegevens.

Totaal aantal aanmeldingen schulddienstverlening

345

337

343

393

405

424

425

Aantal in het betreffende kalenderjaar.

Aantal aanmeldingen schulddienstverlening door jongeren < 28 jaar

83

86

92

116

119

122

125

Aantal inwoners dat schulddienstverlening heeft ontvangen in de vorm van een adviesgesprek, betalingsregeling of doorverwijzing

-

-

-

-

122

138

150

Gaat om hulp bij schulden in een kalenderjaar niet zijnde een geslaagde SB of SK.

Aantal inwoners dat schulddienstverlening heeft ontvangen in de vorm van een schuldbemiddeling of saneringskrediet

116

90

76

39

49

39

50

Aantal cliënten met een maatwerkarrangement Wmo per 10.000 inwoners

344

332

336

337

352

382

375

Depla-indicator. Peildatum is 1 januari van het kalenderjaar. Het gaat hier om unieke zorgklanten die indicatie hebben voor begeleiding (individueel of groep), hulp bij het huishouden, persoonlijke verzorging, beschermd wonen of kortdurend verblijf.

Aantal cliënten met een maatwerkarrangement Wmo Huishoudelijke Hulp per 10.000 inwoners

221

217

224

228

235

254

260

Peildatum is 1 januari van het kalenderjaar.

Aantal cliënten met een maatwerkarrangement Wmo Beschermd Wonen per 10.000 inwoners

22

10

8

8

7

9

9

Peildatum is 1 januari van het kalenderjaar.

Percentage Wmo cliënten dat zich door de ondersteuning beter kan redden

87

83

83

78

87

80

83

Aantal inwoners met een indicatie dagbesteding Wmo per 10.000 inwoners

47

40

38

35

32

34

30

Aanvraagproces Wmo-ondersteuning

7,8

7,8

7,7

7,7

8,0

7,9

7,7

Oordeel (rapportcijfer) van cliënten over de uitvoering van de Wmo door de gemeente.

Verhouding indicaties begeleiding regulier en specialistisch (ZIN)

41,1

44,2

49,0

50,6

49,1

49,8

49,5

In procenten.

Verhouding indicaties dagbesteding regulier en dagbesteding specialistisch (ZIN)

83,3

90,3

93,5

96,5

95,6

95,2

93,5

In procenten.

Hulp die gekregen wordt door de zorgaanbieder

7,9

7,8

7,9

8,0

8,1

7,8

7,7

Oordeel (rapportcijfer) van cliënten over de uitvoering van de Wmo door de aanbieder.

Gemiddelde omvang indicatie begeleiding per jaar (ZIN)

91,6

87,9

86,6

85,8

90,3

86,9

88

Gemiddelde omvang indicatie dagbesteding per jaar (ZIN)

148,7

141,6

134,0

135,5

136,2

140,1

139

Meeteenheid = dagdelen.

Gemiddelde omvang indicatie thuisondersteuning per jaar (ZIN)

94,5

91,6

91,3

91,9

93,7

90,0

88

Meeteenheid = uren.

Gemiddelde omvang indicatie beschermd wonen per jaar (ZIN)

287,8

222,2

246,0

253,8

248,4

259,4

260

Meeteenheid = etmalen. Cijfers zijn inclusief de regiogemeenten Barneveld, Rhenen en Scherpenzeel. Momentopname in januari over het voorgaande jaar.

Percentage leerlingen dat zelfstandig naar het (Voortgezet) Speciaal onderwijs reist i.p.v. met het groepsvervoer (busje)

21,9

16,5

20,6

21,5

26,5

27,8

27

Prestatie-indicatoren

Metingen 31-12

Streefw.

2020

2021

2022

2023

2024

2025

2027

Aantal personen dat begeleid wordt vanuit budgetbeheer

401

416

413

375

342

284

250

Aantal op 31 december.

Percentage inwoners dat na aanmelding hulp ontvangt bij de schulden in de vorm van een schuldregeling

87,9

73,8

68,5

59,1

51,5

45,5

50

Deze pagina is gebouwd op 10/07/2026 09:50:22 met de export van 10/07/2026 09:04:44