Financieel beeld
Tabel 5.1.1 - Vertrekpunt Programmabegroting 2027-2030 | Bedragen x € 1.000 | ||||
|---|---|---|---|---|---|
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Financieel kader | |||||
A: Stand Perspectiefnota 2027-2030 (pag. 7) | 8.305 N | 27.443 N | 5.480 N | 5.332 N | 6.247 N |
B: Algemene uitkering (memo meicirculaire 2026) | 1.756 V | 2.204 V | 2.581 V | 1.432 V | 2.087 V |
C: Afrondingsverschillen | 1 V | 1 V | 2 V | 2 V | 3 V |
Vertrekpunt Programmabegroting 2027-2030 (A t/m C) | 6.548 N | 25.238 N | 2.897 N | 3.898 N | 4.157 N |
Tabel 5.1.2 - Financieel beeld Programmabegroting 2027-2030 | Bedragen x € 1.000 | ||||
|---|---|---|---|---|---|
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Financieel kader | |||||
A: Vertrekpunt Programmabegroting 2027-2030 (tabel 5.1.1) | 6.548 N | 25.238 N | 2.897 N | 3.898 N | 4.157 N |
B: Wijzigingen begroting (hoofdstuk 3.3) | 1.728 V | 3.501 V | 9.661 N | 10.157 N | 10.005 N |
Saldo Programmabegroting 2027-2030 (A + B) | 4.820 N | 21.737 N | 12.558 N | 14.055 N | 14.162 N |
Structureel saldo (zie bijlage 1G ) | 8.146 V | 424 V | 9.584 N | 11.516 N | 10.053 N |
Wijzigingen begroting (hoofdstuk 3)
Uitvoeringsstrategie IHP onderwijshuisvesting | Bedragen x € 1.000 | ||||
|---|---|---|---|---|---|
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 400 N | 400 N | pm | pm | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 400 N | 400 N | pm | pm |
Programma 2027 1e inrichting meubilair en Onderwijsleerpakket | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 18 N | 18 N | 18 N | ||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | 18 N | 18 N | 18 N |
Marnix College - actualisatie kostprijs nieuwbouw o.b.v. TO raming | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 3.808 N | 39 V | 39 V | 39 V | |
08 Bestuur en Organisatie | V | 72 N | 967 N | 967 N | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 3.808 N | 33 N | 928 N | 928 N |
Huurlasten Vestercollege - actualisatie | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 24 N | 24 N | 24 N | 12 N | |
08 Bestuur en Organisatie | 84 V | ||||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 84 V | 24 N | 24 N | 24 N | 12 N |
Uitbreiding basisschool De Ontdekking (Westhal) | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 88 N | 88 N | 88 N | ||
08 Bestuur en Organisatie | 1 N | 1 N | 1 N | ||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | 89 N | 89 N | 89 N |
Vernieuwbouw Louise de Coligny (IHP-2029) | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 5 N | 19 N | |||
08 Bestuur en Organisatie | N | 1 N | |||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | N | 5 N | 20 N |
Uitbreiding Het Streek Lyceum | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 675 N | ||||
08 Bestuur en Organisatie | 207 N | 138 N | 92 N | ||
Baten | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 882 N | 138 N | 92 N | N |
Van Lodenstein College - project Ede-zuid | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 3 N | 8 N | |||
08 Bestuur en Organisatie | N | V | |||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | 3 N | 8 N | N |
Huisvesting Panorama - speciaal onderwijs | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 75 N | 35 N | pm | pm | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 75 N | 35 N | pm | pm |
Vervangende nieuwbouw School met de Bijbel Nederwoud - ophoging krediet | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 320 N | 47 N | 117 N | 117 N | |
08 Bestuur en Organisatie | V | N | 1 N | 1 N | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 320 N | 47 N | 118 N | 118 N |
IKC Al Alamana en de Rots | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 6 N | 24 N | |||
08 Bestuur en Organisatie | V | V | |||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | N | 6 N | 24 N |
Structureel ophogen gelden bewegingsonderwijs | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 200 N | 200 N | 200 N | 200 N | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 200 N | 200 N | 200 N | 200 N |
Huurvergoeding Lettertuin | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 35 N | 35 N | 35 N | 35 N | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 35 N | 35 N | 35 N | 35 N |
Heyendaal 2 | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 225 N | ||||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 225 N | N | N | N |
Omzetting krediet Rehobothschool | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | pm | pm | |||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | N | pm | pm |
Tijdelijke voorzieningen binnensport | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 252 N | 357 N | 182 N | ||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 252 N | 357 N | 182 N | N |
Renovatie hockey kunstgrasveld | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 124 N | 17 V | 17 V | 46 N | |
08 Bestuur en Organisatie | V | 1 V | 1 V | V | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 124 N | 18 V | 18 V | 46 N |
Renovatie kleedkamers DVO | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 3 N | 3 N | 3 N | ||
08 Bestuur en Organisatie | N | N | N | ||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | 3 N | 3 N | 3 N |
Aanpassing subsidie Heideweek | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 28 N | 28 N | 28 N | 28 N | |
08 Bestuur en Organisatie | V | V | V | V | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 28 N | 28 N | 28 N | 28 N |
Verhogen budget (DNA-)evenementen | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 200 N | 200 N | 200 N | 200 N | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 200 N | 200 N | 200 N | 200 N |
Westhal (Stationskwartier) | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 1.865 N | 1.943 N | |||
08 Bestuur en Organisatie | 5 N | V | 1 V | ||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | 5 N | 1.865 N | 1.942 N |
Tweede ingang Cultura | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | V | V | |||
Baten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 37 N | 37 N | |||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 37 N | 37 N | N | N |
Klassieke muziek in CMK (uitvoering motie) | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 100 N | 100 N | pm | pm | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 100 N | 100 N | pm | pm |
Proceskosten en omgevingsplan op orde voor het Openluchttheater | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 300 N | 250 N | |||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 300 N | 250 N | N | N | N |
Funerair erfgoed | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 50 N | 50 N | 50 N | 50 N | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 50 N | 50 N | 50 N | 50 N |
Actualisatie vrijval middelen bibliotheek | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 240 V | ||||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 240 V | N | N | N | N |
Verminderen jaarlijkse storting reserve kunstaankopen | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
- | |||||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | 180 V | 50 V | 50 V | 50 V | |
Totaal | N | 180 V | 50 V | 50 V | 50 V |
HAR+ middelen voor huisvesting en ondersteuning van vergunninghouders | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
02 Preventieve ondersteuning | 332 N | ||||
Baten | |||||
02 Preventieve ondersteuning | 332 V | ||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | N | N | N |
Buurt- Wijk en Dorpshuizen | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
02 Preventieve ondersteuning | 200 N | 200 N | 200 N | 200 N | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 200 N | 200 N | 200 N | 200 N |
Ondersteunen kwetsbare inwoners en re-integranten | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
02 Preventieve ondersteuning | 60 V | 120 N | 120 N | pm | pm |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
02 Preventieve ondersteuning | 60 N | 60 V | |||
Totaal | N | 60 N | 120 N | pm | pm |
Ophoging begrotingssubsidie Geweld in Afhankelijkheidsrelaties (GIAR) | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
02 Preventieve ondersteuning | 440 N | 440 N | 440 N | 440 N | |
Baten | |||||
02 Preventieve ondersteuning | 240 V | 240 V | 240 V | 240 V | |
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 200 N | 200 N | 200 N | 200 N |
Kosten bemoeizorg lokaal | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
02 Preventieve ondersteuning | 115 N | 115 N | 115 N | 115 N | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 115 N | 115 N | 115 N | 115 N |
Actieve regie Jeugd | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
02 Preventieve ondersteuning | 850 V | 500 N | |||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
02 Preventieve ondersteuning | 500 N | 500 V | |||
Totaal | 350 V | N | N | N | N |
Dagbesteding naar de voorkant | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
02 Preventieve ondersteuning | 200 V | 200 N | |||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
02 Preventieve ondersteuning | 200 N | 200 V | |||
Totaal | N | N | N | N | N |
Beschikbaarstelling Doorstroompunt/RMC en VSV middelen | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
02 Preventieve ondersteuning | 1.405 N | 57 N | 57 N | ||
Baten | |||||
02 Preventieve ondersteuning | 1.405 V | 57 V | 57 V | ||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | N | N | N |
Actualisatie middelen Onderwijsachterstandenbeleid (OAB) 2026 | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
02 Preventieve ondersteuning | 350 N | ||||
Baten | |||||
02 Preventieve ondersteuning | 350 V | ||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | N | N | N |
Bijstelling naar aanleiding van begroting 2027-2030 van de VGGM | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
02 Preventieve ondersteuning | 322 V | 227 N | 227 N | 227 N | 227 N |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 322 V | 227 N | 227 N | 227 N | 227 N |
Structurele organisatie brede programmalijn Inclusie & Diversiteit | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
02 Preventieve ondersteuning | 150 N | pm | pm | pm | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 150 N | pm | pm | pm |
Ophalen Acress Maatschappelijke Opvang | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 362 V | 362 V | 362 V | 362 V | |
Baten | |||||
03 Individuele ondersteuning | 626 V | 626 V | 626 V | 626 V | |
Reserves | |||||
03 Individuele ondersteuning | 988 N | 988 N | 988 N | 988 N | |
Totaal | N | N | N | N | N |
Sociaal Raadslieden | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
03 Individuele ondersteuning | 260 N | 260 N | pm | pm | |
08 Bestuur en Organisatie | 22 V | N | |||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 238 N | 260 N | pm | pm |
Studietoeslag | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
03 Individuele ondersteuning | 120 N | pm | |||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 120 N | pm | N | N | N |
Regionale Veiligheid Teams (RVT) | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
03 Individuele ondersteuning | 180 N | 180 N | pm | pm | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 180 N | 180 N | pm | pm |
Temporisering ombuigingen Jeugd | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
03 Individuele ondersteuning | 1.350 N | pm | pm | pm | pm |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 1.350 N | pm | pm | pm | pm |
Winterkoude regeling | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
03 Individuele ondersteuning | 240 N | 200 N | |||
Baten | |||||
03 Individuele ondersteuning | 81 V | 126 V | |||
Reserves | |||||
03 Individuele ondersteuning | 112 V | ||||
Totaal | 47 N | 74 N | N | N | N |
Uitbreiding formatie Inkomensconsulenten | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
03 Individuele ondersteuning | 130 N | pm | pm | pm | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 130 N | pm | pm | pm |
Tekort Beschermd wonen (BW) | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
03 Individuele ondersteuning | 362 V | 576 V | 1.226 V | 1.226 V | |
Baten | |||||
03 Individuele ondersteuning | 847 V | ||||
Reserves | |||||
03 Individuele ondersteuning | 847 N | 842 N | 1.925 N | 2.025 N | 2.025 N |
Totaal | N | 480 N | 1.349 N | 799 N | 799 N |
Dividend 2025 Werkkracht | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
- | |||||
Baten | |||||
03 Individuele ondersteuning | 209 V | ||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 209 V | N | N | N | N |
BUIG (bijstand) | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
03 Individuele ondersteuning | 1.600 N | ||||
Baten | |||||
03 Individuele ondersteuning | 1.300 V | ||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 300 N | N | N | N | N |
Voorbereidingskrediet Roots (Stationskwartier) | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 16 N | 16 N | 16 N | ||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | 16 N | 16 N | 16 N |
Toekomstbestendige Bedrijventerreinen | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
04 Economie en Mobiliteit | 165 N | ||||
05 Ruimtelijke ontwikkeling | 25 V | ||||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 140 N | N | N | N |
Ontwikkelorganisatie FID (WFC-terrein) | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
04 Economie en Mobiliteit | 150 N | 150 N | pm | pm | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 150 N | 150 N | pm | pm |
Waterberging Noordplein (Stationskwartier) | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 12 N | 56 N | |||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | N | 12 N | 56 N |
Start aanpak arbeidsmigranten | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
- | |||||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
04 Economie en Mobiliteit | 35 N | 90 N | |||
Totaal | 35 N | 90 N | N | N | N |
Vervolgonderzoek Doorfietsroute Doesburgerbroek Ede-Centrum | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
04 Economie en Mobiliteit | 100 N | 50 N | |||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 100 N | 50 N | N | N |
Strategische onderzoeken en monitoring Mobiliteit | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
04 Economie en Mobiliteit | 150 N | 150 N | |||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 150 N | 150 N | N | N |
Aanschaf Parkeerautomaten | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
04 Economie en Mobiliteit | 4 V | 3 V | 3 V | ||
08 Bestuur en Organisatie | 4 N | 3 N | 3 N | ||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | N | N | N |
Herijking exploitatie Parkeren - knelpunt fietsparkeren | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
04 Economie en Mobiliteit | 146 N | pm | pm | pm | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
04 Economie en Mobiliteit | 146 V | ||||
Totaal | N | N | pm | pm | pm |
Herijking reserves en voorzieningen Parkeren | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
04 Economie en Mobiliteit | 153 N | ||||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
04 Economie en Mobiliteit | 153 V | ||||
Totaal | N | N | N | N | N |
Herinrichting Schaapsweg en Beukenlaan | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 30 N | 30 N | 30 N | ||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | 30 N | 30 N | 30 N |
Ontsluiting De Stroet en Groene Hoek op weg Westzoom | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 4 N | 18 N | 18 N | ||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | 4 N | 18 N | 18 N |
Verharden zandweg Hullerpad te Lunteren | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 5 N | 22 N | 22 N | ||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | 5 N | 22 N | 22 N |
Herinrichting Hoofdweg Ederveen | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
04 Economie en Mobiliteit | 100 N | ||||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 100 N | N | N | N |
Capaciteit voor maatwerk voor Wonen | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
05 Ruimtelijke ontwikkeling | 382 N | 382 N | 238 N | 238 N | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 382 N | 382 N | 238 N | 238 N |
Afschaffing KoopGarant | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
05 Ruimtelijke ontwikkeling | |||||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | N | N | N |
Middelen wet versterking regie volkshuisvesting | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
05 Ruimtelijke ontwikkeling | 135 V | 135 N | |||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
05 Ruimtelijke ontwikkeling | 135 N | 135 V | |||
Totaal | N | N | N | N | N |
Extra storting Fonds Woningbouw | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
- | |||||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 1.000 N | ||||
Totaal | N | 1.000 N | N | N | N |
Wijzigingen O&I | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
05 Ruimtelijke ontwikkeling | 725 N | 14.445 N | 3.625 N | 500 N | 500 N |
Baten | |||||
05 Ruimtelijke ontwikkeling | 625 V | 450 V | N | N | N |
Reserves | |||||
05 Ruimtelijke ontwikkeling | 100 V | 13.995 V | 3.625 V | 500 V | 500 V |
Totaal | N | N | N | N | N |
Structurele inzet ODDV op permanente bewoning vakantieparken | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
05 Ruimtelijke ontwikkeling | 257 N | ||||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 257 N | N | N | N |
Actualisatie Nadeelcompensatie | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
05 Ruimtelijke ontwikkeling | 300 N | ||||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 300 N | N | N | N | N |
Inrichting wandel- en fietsnetwerk Foodvalley | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
05 Ruimtelijke ontwikkeling | 50 V | 2 V | 3 V | 3 V | 3 V |
08 Bestuur en Organisatie | 2 N | 3 N | 3 N | 3 N | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
05 Ruimtelijke ontwikkeling | 50 N | ||||
Totaal | N | N | N | N | N |
Actualisatie Omgevingsplannen | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
05 Ruimtelijke ontwikkeling | 300 N | ||||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 300 N | N | N | N | N |
ZES-zone + Gemeentelijke middelen duurzaamheid | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
05 Ruimtelijke ontwikkeling | 410 V | 410 V | 240 V | 240 V | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 410 V | 410 V | N | 240 V | 240 V |
Actualisatie Afval | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
05 Ruimtelijke ontwikkeling | 65 V | ||||
Baten | |||||
05 Ruimtelijke ontwikkeling | 65 N | ||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | N | N | N |
Bijstelling naar aanleiding van begroting 2027-2030 van de VGGM | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
06 Veiligheid | 122 N | 39 V | 39 V | 39 V | 39 V |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 122 N | 39 V | 39 V | 39 V | 39 V |
Openhouden brandweerpost Stadspoort | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
06 Veiligheid | 300 N | 300 N | 300 N | 300 N | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 300 N | 300 N | 300 N | 300 N |
Bijstellen ombuiging VGGM | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
06 Veiligheid | 100 N | 100 N | 100 N | ||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | 100 N | 100 N | 100 N |
Dienstverleningskosten gastheerschap ZVH | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
06 Veiligheid | 140 N | 140 N | 140 N | 140 N | 140 N |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 140 N | 140 N | 140 N | 140 N | 140 N |
Aanpak Ondermijning | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
06 Veiligheid | 673 N | 673 N | pm | pm | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 673 N | 673 N | pm | pm |
Vergunningverlening evenementen | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
06 Veiligheid | 25 N | 130 N | 130 N | 130 N | 130 N |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 25 N | 130 N | 130 N | 130 N | 130 N |
Suppletie bluswatervoorziening | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
- | |||||
Baten | |||||
06 Veiligheid | 77 V | ||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 77 V | N | N | N | N |
Verlengen pilot opruimen fietsen NS station | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
07 Kwaliteit leefomgeving | 250 N | 250 N | pm | pm | |
08 Bestuur en Organisatie | 11 N | 11 N | |||
Baten | |||||
07 Kwaliteit leefomgeving | 13 V | 13 V | |||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 248 N | 248 N | pm | pm |
Regulier onderhoud verhardingen | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
07 Kwaliteit leefomgeving | 942 N | 1.050 N | 921 N | 921 N | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 942 N | 1.050 N | 921 N | 921 N |
Actualisatie Impuls (vrouwen) veiligheid in de openbare ruimte | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
07 Kwaliteit leefomgeving | 100 V | 100 N | |||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
07 Kwaliteit leefomgeving | 100 N | 100 V | |||
Totaal | N | N | N | N | N |
Groot onderhoud wegen | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
07 Kwaliteit leefomgeving | 800 N | 400 N | |||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | N | 800 N | 400 N |
Actualisatie Krediet Fietspaden buitengebied | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 23 V | 81 V | 80 V | 79 V | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 23 V | 81 V | 80 V | 79 V |
Leges kabels en leidingen | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
- | |||||
Baten | |||||
07 Kwaliteit leefomgeving | 150 N | ||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 150 N | N | N | N | N |
Actualisatie ACV-BOR | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
07 Kwaliteit leefomgeving | 300 N | ||||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 300 N | N | N | N | N |
Opstellen hondenbeleid | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
07 Kwaliteit leefomgeving | 150 N | ||||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 150 N | N | N | N |
Herinrichten groenstrook Tooroplaan (HEZ) | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 62 N | 61 N | 60 N | ||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | 62 N | 61 N | 60 N |
Terugdraaien ombuiging bijdrage Regio Foodvalley | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 75 N | 75 N | 75 N | 75 N | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 75 N | 75 N | 75 N | 75 N |
Vieren en Herdenken - Airborne | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 60 N | 108 N | 108 N | 108 N | 108 N |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 60 N | 108 N | 108 N | 108 N | 108 N |
Vieren en herdenken: representatie college en herdenkingen | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 70 N | 120 N | 105 N | 105 N | 105 N |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 70 N | 120 N | 105 N | 105 N | 105 N |
Heldere Taal | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 95 N | 95 N | |||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 95 N | 95 N | N | N |
Formatie-uitbreiding Griffie | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 172 N | 172 N | 172 N | 172 N | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 172 N | 172 N | 172 N | 172 N |
Participatie - bestuursakkoord | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 130 N | pm | pm | ||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 130 N | pm | pm | N |
Bijdragen aan de VNG | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 82 N | 82 N | 82 N | 82 N | 82 N |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 82 N | 82 N | 82 N | 82 N | 82 N |
Dienstverlening - Organisatie dienstverlening | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 124 N | 160 N | 160 N | 160 N | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 124 N | 160 N | 160 N | 160 N |
Dienstverlening - Actualisatie | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 300 V | 300 N | |||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 300 N | 300 V | |||
Totaal | N | N | N | N | N |
Diverse stelposten en financiering | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 1.565 V | ||||
Baten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 1.122 V | 1.400 V | |||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 2.687 V | 1.400 V | N | N | N |
Vrijval reserves | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
- | |||||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 17.578 V | N | N | N | |
Totaal | N | 17.578 V | N | N | N |
Herijking financiën WOO | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 100 N | 100 N | 100 N | ||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 100 N | 100 N | 100 N | N |
AI - bestuursakkoord | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 250 N | 250 N | 250 N | 250 N | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 250 N | 250 N | 250 N | 250 N |
Datagedreven werken - bestuursakkoord | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | N | N | pm | pm | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | N | N | pm | pm |
Uitvoeringscapaciteit operationele taken Informatiebeveiliging en Privacy | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 431 N | 431 N | pm | pm | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 431 N | 431 N | pm | pm |
ICT - Soevereiniteit - Bestuursakkoord | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 194 N | 144 N | 144 N | 144 N | |
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 194 N | 144 N | 144 N | 144 N |
Actualisatie belastingopbrengsten OZB | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 50 N | 50 N | 50 N | 50 N | 50 N |
Baten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 1.100 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | 1.050 V | N | N | N | N |
Brandweer, sport en ontsluiting | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
01 Maatschappelijke voorzieningen | N | N | 145 V | 527 N | 552 N |
06 Veiligheid | N | 225 N | 225 N | 257 N | 257 N |
08 Bestuur en Organisatie | N | 8 N | 1.885 N | 424 N | 823 N |
Baten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 1.781 V | ||||
Reserves | |||||
- | |||||
Totaal | N | 233 N | 184 N | 1.208 N | 1.632 N |
Actualisatie Kreelseweg 94 | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 456 V | 456 N | |||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 456 N | 456 V | |||
Totaal | N | N | N | N | N |
Actualisatie Ombuiging Woonwagens | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 450 V | 450 N | |||
Baten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 344 N | 344 V | |||
Reserves | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 106 N | 106 V | |||
Totaal | N | N | N | N | N |
Actualisatie afkoop luifel station | Bedragen x € 1.000 | ||||
Omschrijving | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
Lasten | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 175 V | 175 N | |||
Baten | |||||
- | |||||
Reserves | |||||
08 Bestuur en Organisatie | 175 N | 175 V | |||
Totaal | N | N | N | N | N |
